لایف استایل سالم

آیا برای سفید کردن دندان ها، جرم گیری همیشه راه حل اول است؟

سفید کردن و جرم گیری دندان teeth whitening
خانم مرصعی
نوشته شده توسط خانم مرصعی

خیلی از ما راه های مختلفی برای سفید کردن دندان ها امتحان کرده ایم چرا که داشتن دندان هایی سالم و البته سفید به زیبایی صورت ما میافزاید. اکنون با هما همراه باشید و کمی در این مورد بخونیم.

نوشیدن و خوردن برخی خوراکی ها و نیز سیگار کشیدن  و تغییر رنگ دندان ها

نوشیدن قهوه و چای، سیگار کشیدن  در طولانی مدت، باعث ایجاد یک لایه جرم روی دندان ها می شود. مسلما ظاهر خوشایندی ندارد و برای بهبود آن می توانید به دندان پزشک ها جهت جرم گیری مراجعه کنید و یا از خمیردندان های سفید کننده استفاده کنید. اما همیشه خوراکی ها دلیل زرد شدن دندان ها نیستند. از بین رفتن و یا آسیب دیدن مینای دندان ها باعث زرد شدن دندادن ها می شود. و اگر دلیل زرد شدن دندان ها آسیب مینای دندان باشد، روش های جرم گیری دندان موثر واقع نخواهند بود.

بالا رفتن سن  و تغییر رنگ دندان ها

سخت ترین بخش بدن، مینای دندان است، اما با گذشت زمان و بالارفتن سن تحلیل می روند. برخی از مواد غذایی و نوشیدنی های ترش، مسواک ها و خمیردندان های غیر استاندارد و خمیردندان های سفید کننده می توانند در این روند موثر باشند. متاسفانه ازبین رفتن مینای دندان غیر قابل بازگشت است، به این دلیل که مینای دندان قابلیت بازسازی ندارد. به همین دلیل است که دندان های یک فرد هشتاد ساله تیره تر از یک فرد بیست ساله به نظر می رشد. پس واقعا جرم گیری در هر حالتی راه حل مناسب و خوبی نیست و اگر زرد شدن و تیرگی دندان های شما به علت از بین رفتن مینای دندان باشد، جرم گیری دندان کار بسیار اشتباهی خواهد بود و مشکل شما را شدت می دهد. و توصیه می شود تا برای انجام این کار حتما با یک دندان پزشک حرفه ای و صادق مشورت کنید.

استفاده از پوست موز برای سفید کردن دندان

استفاده از پوست موز برای سفید کردن دندان هاست راهی ساده و طبیعی است. هر روز لایه ی داخلی پوست موز را روی دندان ها بکشید و سپس مسواک بزنید تا قند موز روی دندان ها نماند. پوست موز جرم گیری دندان به روش طبیعی است،

درباره نویسنده

خانم مرصعی

خانم مرصعی

کارشناس صنایع غذایی از دانشگاه فردوسی مشهد