تغذیه و لاغری رژیم لاغری

تاثیر رژیم دوکان بر دیابت

تاثیر رژیم دوکان روی افرادی که دچار مساله ی دیابت
سعید
نوشته شده توسط سعید

لازم به ذکر است که آمار مبتلایان به دیابت افزایش و نیز سن مبتلا شدن به آن کاهش چشمگیری یافته است و بسیاری به علت پیشرفت در این بیماری حتی مجبور به قطع دست و پا هستند. با شنیدن این مطالب به خود نگرانی وارد نکنید اما برای یک زندگی سالم تر قدم بردارید.

خیلی از رژیم های کم کربوهیدرات در مدت زمان کوتاه منجر به کاهش وزن شده و میزان قند خون را پایین نگه می دارد. اما رژیم دوکان فقط برای کاهش وزن نیست بلکه سلامتی شما را در نظر می گیرد.

دیابت و رژیم دوکان تاثیر رژیم دوکان بر دیابتمطالعات نشان داده است که افرادی که پیش زمینه ابتلا به دیابت را دارند با کاهش وزن و داشتن فعالیت های فیزیکی از ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری می کنند. و میزان قند خون را به حالت نرمال بر می گردانند.و حتما با خود می گویید، چگونه؟

  • رژیم دوکان، رژیم کم کربوهیدرات است که خود از ابتلا به مقاومت به انسولین جلوگیری می کند. در این رژیم نیازی به شمارش کربوهیدراتی نیست چرا که اصلا غذاهای پر از کربوهیدرات و نشاسته ای را وارد رژیم دوکان نمی کنید. در فاز کاهش وزن از سبزیجات کم کربوهیدات استفاده می شود و میوه ها که اغلب میزان زیادی قند و کربوهیدرات دارند را وارد فاز کاهش وزن نمی کنید.

  • رژیم دوکان، رژیم کم چربی هست. بیماری دیابت خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. اما استفاده از غذاهای کم چرب به ویژه چربی های اشباع شده این خطر را نیز کاهش می دهد. در رژیم دوکان چربی های ترانس مصرفی ندارند. بلکه از محصولات لبنی کم چرب، تخم مرغ، گوشت های لخت بدون چربی و گوشت های سفید، غذاهای دریایی و سبزیجات بدون نشاسته که برای سلامتی شما مفید است استفاده می کنید.

  • دوکان دایت رژیم کم نمکی است. دیابت خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد. پس مصرف بالای سدیم این احتمال را بالا می برد.

  • در رژیم دوکان ورزش کردن اهمیت دارد. چرا که در فشار خون، میزان قند و کلسترول خون و مقاومت به انسولین تاثیر دارد. پس ماهیچه ها را بسازید و چربی ها را کم کنید. مخصوصا برای کسانی که اضافه وزن زیاد و چاقی مفرط دارند پیاده روی کم خطر ترین ورزش به حساب می آید. در کل پیاده روی ورزش ساده و خوبی است که می توانید به مدت طولانی انجام بدهید و راهی برای سوزاندن کالری می باشد. ورزش کردن باعث تولید سروتونین و ایندورفین شده، باعث ایجاد احساس خوب در شما می شود و از استرس روزانه کم می کند.

تهیه شده: خانم مرصعی کارشناس رژیم دوکان دایت

دریافت اپلیکیشن لاغری دوکان 

درباره نویسنده

سعید

سعید

ایده پرداز و طراح برنامه دوکان دایت