تغذیه و لاغری رژیم لاغری ورزش و تناسب اندام

ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

خانم مرصعی
نوشته شده توسط خانم مرصعی

با انجام روزی دو بار و هر مرتبه به مدت فقط هشت دقیقه، به زیبایی صورت بیافزایید، نیاز به مکان و زمان خاص ندارید، لازم هم نیست هزینه ای پرداخت کنید. به شما پیشنهاد می کنم این ورزش ها را مخصوصا در طی رژِیم های کاهش وزن انجام بدین و نتیجه را در آینه ببینید.

پف چشم صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

از بین بردن پف زیر چشم ها، و جوانتری سازی و کاهش افتادگی پلک ها

دو انگشت اشاره ی خود را بین ابروها و انگشت ها ی شصت را در اطراف گوشه ی بیرونی چشم ها بگذارید. چشم ها را محکم ببندید، درحالیکه دو انگشت اشاره بین ابروها را کمی به سمت بالا بکشید و دو انگشت شصت خود را به سمت بالای گوش ها بکشید. چشم ها را محکم بسته نگه دارید، و حرکت کشش به سمت بالا و اطراف توسط انگشتانتان ادامه یابد، به این طریق ماهیچه های اطراف چشم مداوما در خلاف جهت فشار انگشت ها عمل می کنند. این حرکت به مدت چهل ثانیه طول می کشد. با این کار صورت شما زیباتر میماند.

جلوگیری از چین و چروک صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

کاهش چین و چروک های بین ابروها و پیشانی و افتادگی پلک های بالایی، بالا بردن ابروها

انگشتان خود را در اطراف مرکز پیشانی قراردهید، نوک انگشتانتان را به سمت پایین فشار دهید، درحالیکه ابروها را به سمت بالا هدایت می کنید. به این صورت در ماهیچه های پیشانی کشش ایجاد می شود. این حالت را برای سی ثانیه نگه دارید. این حرکت را دو بار در روز و برای چروک های عمیق تر، سه بار در روز انجام دهید. حتی می توانید شب ها از نوارهای جراحی روی چین و چروک های پیشانی استفاده کنید.

فرم دادن گونه ها و صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

پر کردن گودی های زیر چشم، حالت دادن به گونه ها

انگشت های اشاره را در بالای گونه ها قرار دهید، سپس با لب بالایی بخندید درحالیکه صدای “إو” را ادا می کنید. لب بالا را روی دندانها بکشید، لب بالا و پایین را  تا جاییکه می توانید از هم دور کنید، سعی کنید برای این حرکت بیشتر از لب ها استفاده کنید تا فک. حرکت گونه ها را زیر انگشت های اشاره حس کنید. این حرکت لبخند زدن و بعد آزاد کردن و ادای صدای “إو”  را بیست بار انجام دهید.

سفت کردن ماهیجه های اطراف چشم در صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

بالا بردن پلک های پایینی، سفت کردن ماهیچه های اطراف چشم، از بین بردن سیاهی و پف زیر چشم

این تمرین را می توانید در حال نشسته و نیز دراز کشیده  انجام دهید. انگشت های اشاره را در دو طرف گوشه ی چشم ها بگذارید” مژه ها را لمس کنید” . و در حالیکه چشم های خود را چپ می کنید، به بالا نگاه کنید. و جهش و نبض ماهیچه های بیرونی چشم را حس کنید. صورت را به سمت جلو و شانه ها را به سمت عقب فشار دهید. و این حالت را برای چهل ثانیه نگه دارید و این تمرین را دو تا سه بار در روز انجام دهید.

فرم دادن بینی و زیباسازی صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

فرم دادن بینی

همانطور که می دانید با بالا رفتن سن، بینی بزرگتر می شود. بالای بینی را با انگشت شصت و اشاره بگیرید و با انگشت اشاره دست دیگر، نوک بینی را به سمت بالا ببرید، برای پایین کشیدن ماهیچه های بینی همزمان لب بالایی خود را به سمت پایین بکشید. برای دو ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این تمرین را تا چهل ثانیه انجام دهید تا رژیم به صورت شما صدمه نزند.

زیبا کردن لب ها و صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

بالا بردن لب ها

با بالا رفتن سن، گوشه ی لب ها حالت افتاده پیدا می کند. لب ها را به هم فشار دهید، و گوشه ی لب ها را به سمت داخل بکشید.این حالت را نگه دارید و نیز انگشت ها ی اشاره را در دو طرف لب ها قرار دهید. و انگشت ها را به سمت بالا و پایین هدایت کنید به این صورت که گوشه های لب ها نیز به سمت بالا و پایین حرکت کند. این تمرین را در چهل ثانیه یا بیشتر و سریع انجام دهید تا اینکه در ماهیچه های دو طرف لب ها احساس سوزش کنید. در انتها لب ها را روی هم قرار داده و به بیرون فوت کنید تا لب ها بلرزند و به این صورت تنش لب ها از بین برود.

پر کردن لب ها  ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

با این تمرین لب ها پرتر و زیباتر به نظر می رسد 

لب بالا را به داخل بچرخانید. و آن را به لثه ها فشار دهید. و با انگشت اشاره آن را نگه دارید  و با انگشت اشاره ی دیگر وسط لب بالا را نگه دارید. تصور کنید که یک توپ در وسط لب وجود دارد و به آرامی انگشتها را در هر بار دور کنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا احساس سوزش کنید و سپس با حرکت دایره ای سریع لب را برای بیست ثانیه ماساژ دهید. یک بار دیگر این تمرین را با انگشت شصت و انگشت اشاره انجام دهید.

از بین بردن خطوط صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

از بین بردن خطوط عمیقی که از سوراخ بینی ها تا گوشه های دهان ایجاد می شود.

در حالیکه گوشه های لب بالا را به سمت دندان ها فشار داده اید، لب ها را به شکل دایره ای “۰” دربیاورید. اکنون انگشت های اشاره را روی گوشه های دهان قرار دهید و سپس انگشت ها را بسیار آرام از گوشه های دهان به سمت گوشه های بینی حرکت دهید و برعکس. و این کار را آنقدر ادامه بدهید تا در محدوده ی خط بین لب ها و بینی احساس سوزش بکنید. و سپس برای سی ثانیه با سر انگشت ها روی خطوط ضربه بزنید.

از بین بردن غبغب صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

این تمرین ساده خط فک را سفت می کند و از ایجاد غبغب جلوگیری می کند

دهان را باز کنید، لب بالایی را به داخل بچرخانید. و دهان خود را کوچک کنید. لب بالا هم چنان به دندان ها فشار وارد کند. به آرامی دهان را برای پنج بار باز و بسته کنید. در صورتیکه گوشه های دهان و چانه با همکاری هم سعی در بستن دهان دارند. در نهایت برای دو ثانیه دهان خود را بسته نگه دارید، سپس چانه را یک سانتی متر دیگر به سمت بالا جلو بیاورید و دو ثانیه ی دیگر در این حالت باشید.

از بین بردن غبغب صورت ورزش های مخصوص صورت در رژیم لاغری

تمرینات مربوط به گردن و چانه باعث از بین رفتن غبغب می شود.

یک دست را با کمی فشار روی گردن قرار دهید و کف دست دیگر را روی دیوار مقابل بگذارید. چانه را به سمت سقف هدایت کنید و محکم لبخند بزنید. زبان را بیرون بیاورید و به سمت بینی بچرخانید. این حالت را نگه دارید و به سرعت خود را از دیوار دور کنید انگار که روی صندلی گهواره ای هستید. و دوباره به حالت قبلی برگردید. این کار را سی مرتبه انجام دهید. صورت را به راست بچرخانید و در حالیکه چانه به سمت بالا کشیده شده و زبان به سمت بینی چرخیده و دست را روی گردن قرار داده اید، سعی کنید به شانه ها نگاه کنید. این کار را نیز سی مرتبه تکرار کنید.
تهیه کننده : ستاره مرصعی

درباره نویسنده

خانم مرصعی

خانم مرصعی

کارشناس صنایع غذایی از دانشگاه فردوسی مشهد