تغذیه و لاغری

شیرین کننده کم کالری

سعید
نوشته شده توسط سعید

در دوکان ما دو شیرین کننده را به شما معرفی میکنیم. اولی استویاست. گیاهی طبیعی که میتوانید برگ انرا با چایی دم کنید و از شیرینی ان لذت ببرید یا نوع فراوری شده انرا همراه شیر و چای و دسر استفاده نمایید.

اما برای کیک ها و دسر ها میخواهید که شیرین کننده کم کالری جایگزین شکر باشد و بافتی مشابه ارائه دهد و در دمای بالا نیز کیفیت خود را حفظ کند. برای چنین هدفنی ما شکر پخت و پز ماردین را توصیه میکنیم.

mardin شیرین کننده کم کالری

از دیگر فواید سوکرالوز اینست که موجب تخریب دندانها نمی شود ودوست دندانهاست چون باکتریهای دهان آنرا به عنوان یک منبع غذایی نمی شناسد بنابراین موجب پوسیدگی دندانها نمی شود .
مطالعات بالینی وسیع در ۲۰ سال گذشته (حداقل ۱۰۰ مورد)بر روی انسان ارائه دهنده نتایج مستدل ومحکم در عدم تأثیر سوکرالوز بر متابولیسم کربوهیدارت ،میزان قند خون و ترشح انسولین بر روی افراد سالم،افراد دیابتیک نوع ۱و۲ می باشد.

suger1 شیرین کننده کم کالری
متابولیسم:
سوکرالوز هیچ تاثیری بر متابولیسم کربوهیدرات ندارد، ,همچنین میزان قند خون وترشح انسولین را در کوتاه وبلند مدت تحت تأثیر قرار نمی دهد درنتیجه شیرین کننده مناسب برای دیابتی ها محسوب می گردد.
دامنه مصرف:
پایداری بسیار بالا در حالات محلول ودر دماهای مختلف سبب می گردد که این شیرین کننده کم/بدون کالری به طور وسیع در صنایع غذایی ودارویی ( کنسرو ,سس،شربت،انواع نوشیدنی ها،کیک،دسر،بستنی،مکملها،ویتامین ها و….)مصرف گردد. میزان جذب روزانه قابل قبول سوکر الوز( ADI) : حداکثر ۱۵میلی گرم به ازاء یک کیلوگرم وزن بدن می باشد .

درباره نویسنده

سعید

سعید

ایده پرداز و طراح برنامه دوکان دایت