اخبار

تخم مرغ و کلسترول و قلب

egg heart cholesterolقلب تخم مرغ کلسترول
خانم مرصعی
نوشته شده توسط خانم مرصعی
تا به حال شنیده اید که تخم مرغ برای قلب مضر است؟!! بله زرده تخم مرغ حاوی مقادیر قابل توجهی از کلسترول است و بله کلسترول چربی است که می تواند با افزایش عروق قلبی را تنگ کند. اما این مساله نمی تواند باعث شود که ما برچست مضر بودن تخم مرغ برای قلب را بپذیریم. مطالعات اپیدمیولوژیک زیادی گزارش داده اند که یک فرد سالم می تواند ۱-۲ تخم مرغ در روز مصرف کند. چطور؟ زیرا بیشتر کلسترولی که از طریق غذا وارد بدن ما می شود نمی تواند کلسترول خون را بالا ببرد. در این مواقع بدن ما به سادگی کلسترول تولید شده از سمت خودش را کاهش می دهد تا مقدار کلی کلسترول خون متعادل باقی بماند. قاتلان اصلی عروق قلب ما در واقع اسیدهای چرب اشباع و ترانس هستند که کلسترول را بالا می برند. با یک حساب سر انگشتی می بینیم که یک تخم مرغ درست حدود دو گرم اسیدچرب اشباع دارد (۱۰% از نیاز روزانه) و هیچ چربی ترانسی ندارد.

اما قبل از اینکه یک املت چهار تخم مرغی درست کنید، مطلبی که موسسه قلب آمریکا در این زمینه انتشار کرده است توجه کنید: مقدار مصرف کلسترول روزانه خود را زیر ۳۰۰ میلی گرم و اگر تاریخچه ی بیماری های قلبی یا دیابت در خانواده دارید و یا بالای ۵۵ سال (برای خانم ها) و یا ۴۵ سال (برای آقایان) هستید زیر ۲۰۰ میلیگرم نگه دارید.

با یک حساب سر انگشتی می بینیم که افراد بالا می توانند ۲-۳ تخم مرغ در هفته میل کنند. در مورد فواید تخم مرغ حتما تحقیق کنید و با این پروتئین خالص آشتی کنید.

 

درباره نویسنده

خانم مرصعی

خانم مرصعی

کارشناس صنایع غذایی از دانشگاه فردوسی مشهد